You are here:  / Teksty / Skarby Danii

Skarby Danii

Północna cześć Europy zazwyczaj jest dość niedoceniana przez turystów z większości państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie ma tam raczej wielu ciekawych atrakcji, a sama dość zimna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele wspaniałych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem świetnym dowodem na to, że północna cześć Europy również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!